KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

Szkoła Podstawowa I-III

13 listopada 2017 (poniedziałek)

MAM SWOJĄ PASJĘ, WIĘC MOGĘ SPEŁNIAĆ MARZENIA!

 

ROCK DOG. PIES MA GŁOS!

reż. Ash Brannon, Chiny/ USA 2016, 80 min.

Bono należy do dumnej rasy mastifów tybetańskich. Jego ojciec bardzo chce, aby wstąpił w szeregi elitarnej straży pilnującej osady przed stadem żarłocznych wilków. Ale kiedy pewnego dnia w łapy Bono trafia radio wyrzucone z samolotu i młody pies po raz pierwszy słyszy dźwięki rock’n’rolla, już wie, jakie jest jego przeznaczenie. Przekonuje ojca, by dał mu szansę i rusza do wielkiego miasta, aby spełnić marzenie i zostać gwiazdą rocka. Rock dog. Pies ma głos! to klasyczna komediowa animacja z przygodowo-sensacyjną fabułą, z wyrazistymi bohaterami i dobrą muzyką. To historia o marzeniach, pokonywaniu trudności w ich realizacji, o przyjaźni i naiwności nowicjuszy, ale także o ojcowskiej miłości, poczuciu obowiązku i przywiązaniu do rodzinnego domu.

 

8 grudnia 2017 (piątek)

CZY WAŻNE SĄ DLA MNIE RODZINNE I ŚWIĄTECZNE TRADYCJE?

 

MAGICZNE ŚWIĘTA KACPRA I EMMY

reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2014, 73 min.

Kacper i Emma czekają na Gwiazdkę. Poznają bożonarodzeniowe tradycje, przygotowują świąteczne ozdoby, uczą się kolęd. Ale nie może być świąt bez jazdy na sankach! Skoro śnieg nie chce spaść, to może warto interweniować u samego Świętego Mikołaja?     
Boże Narodzenie jest coraz bliżej i przedszkolaki przygotowują się na ten wyjątkowy czas. Zarówno w domu, jak i w przedszkolu, panuje już świąteczna atmosfera. Emma czeka również na szczeniaczki Bassy, które lada chwila mają się pojawić na świecie. Jednak nie wszystko idzie według planów. Dziadek Emmy chce wyjechać do domku na wsi razem z Esther i jej siostrą. Dziewczynka czuje się zawiedziona tym, że nie spędzą wspólnie najważniejszego dnia w roku. No i na dodatek wciąż nie ma śniegu. Emma wpada na pomysł, by napisać list do Świętego Mikołaja. Jeśli ktoś może sprawić, by święta jednak były magiczne, to tylko on!

 

8 stycznia 2018 (poniedziałek)

JA I MOJA RODZINA. JAK PIELĘGNOWAĆ WIĘZI MIĘDZYPOKOLENIOWE?

 

ALPEJSKA PRZYGODA

reż. Xavier Koller, Szwajcaria 2015, 104 min.

Ursli mieszka z rodzicami i zwierzętami w wysokich szwajcarskich Alpach. Gdy kończy się lato, muszą się przedostać do wioski. Podczas transportu w wyniku nieszczęśliwego wypadku tracą cały swój dobytek. Aby przetrwać zimę, muszą się zadłużyć u niezbyt sympatycznego właściciela sklepu w wiosce. Do tego Ursli podczas górskiego święta Chalandamarz otrzymuje najmniejszy dzwonek i wszystkie dzieci się z niego śmieją. W tym momencie chłopak postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wyruszyć na spotkanie górskiej przygody.

 

6 lutego 2018 (wtorek)

JESTEM MAŁY W WIELKIM ŚWIECIE. JAK SOBIE RADZIĆ Z TRUDNOŚCIAMI?

 

WIPLALA

reż. Tim Oliehoek, Holandia 2014, 93 min.

W kuchni rodziny Blomów niespodziewanie pojawia się Wiplala, który wyglądem przypomina 10-centymetrowego człowieka. Mały Johannes znajduje go i zaprzyjaźnia się z nim. Wkrótce o nowym lokatorze dowiadują się także siostra chłopca Nella Della i ojciec dzieci. Wiplala ma magiczne zdolności, ale nie jest najlepszy w ich kontrolowaniu, dlatego przypadkowo zmniejsza całą rodzinę do swojego rozmiaru i nie potrafi tego odwrócić. Rozpoczyna się ekscytująca przygoda małych ludzi w wielkim świecie.

 

4 kwietnia 2018 (środa)

CZY WARTO SIĘ KŁÓCIĆ?

 

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA

reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2015, 71 min.

W małym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni – Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse i Maja pomagają swoim przyjaciołom z kawiarni w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich mafii. Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w Valleby oraz doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

 

11 czerwca 2018 (poniedziałek)

DBAM O ZDROWIE - SWOJE I INNYCH

 

ŁAPA

reż. Robert-Adrian Pejo, Węgry 2015, 92 min.

Zoli, tramwajarz, ale także utalentowany treser, przygarnia osieroconego psa. Łapa, bo tak na imię ma psiak,  nie miał łatwo - został sam już jako mały szczeniaczek i przeżył wyczerpującą tułaczkę, nim odnalazł w końcu kochający dom. Okazuje się, że czasami w najsmutniejszej chwili może nas spotkać wielka radość. Między psem i pogubionym w codziennych sprawach Zoli zawiązuje się przyjaźń. Obaj bohaterowie, pokonując razem wiele przeszkód, odnajdują w końcu życiowy cel.