KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

Gimnazjum i klasa 7 SP

11 października 2017 (środa)

JUŻ NIE DZIECKO, JESZCZE NIE DOROSŁY – CZY ŁATWO JEST BYĆ NASTOLATKIEM?

 

ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI

reż. Mariusz Palej, Polska 2016, 90 min.

Film "Za niebieskimi drzwiami" zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci - ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele: magiczne kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz... Magiczne drzwi prowadzą do świata we śnie. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać.

 

17 listopada 2017 (piątek)

WIELE NAS DZIELI, WIELE NAS ŁĄCZY. O SZACUNKU I TOLERANCJI

 

SZKOŁA BABEL

reż. Julie Bertuccelli, Francja 2013, 89 min.

Pochodzą z Senegalu, Irlandii, Brazylii, Maroka, Chin. Mają pomiędzy 11 a 15 lat i właśnie przybyli do Francji. Przez rok będą wspólnie uczęszczać do tej samej klasy adaptacyjnej w jednej z paryskich szkół. 24 uczniów, 24 różnych narodowości i dwa wspólne cele: opanować język francuski i odnaleźć się w tutejszej rzeczywistości. Francuska szkoła staje się prawdziwą wielokulturową areną. Nastolatki pokazane w filmie przechodzą to samo, co każde dziecko w ich wieku - zmiany fizyczne, burze hormonów, kształtowanie poglądów, a jednak wiele też je różni od francuskich rówieśników. Każdy z nich ma już na swoim koncie sporo życiowych doświadczeń. We Francji znaleźli się ze swoimi rodzinami, za które muszą nierzadko odpowiadać jako jedyne osoby mówiące po francusku. Chociaż borykają się z najróżniejszymi problemami wynikającymi z procesów integracyjnych, jak rasizm czy ksenofobia, patrzą w przyszłość z nadzieją i odwagą.

 

9 stycznia 2018 (wtorek)

KAŻDY MA PRAWO CZUĆ SIĘ ZAGUBIONY W ŻYCIU. TRUDNA SZTUKA WYRAŻANIA EMOCJI

 

SIEDEM MINUT PO PÓŁNOCY

reż. J.A. Bajona, Hiszpania/USA 2016, 108 min.

Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Josh. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca. Samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Josh zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca - jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych magicznych opowieści wciąga Josha w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

 

8 marca 2018 (czwartek)

KONFLIKT MIĘDZYPOKOLENIOWY. CZY MUSIMY BYĆ TACY, JAK TEGO CHCĄ NASI RODZICE?

 

WICHER

reż. Katja von Garnier, Niemcy 2013, 101 min.

Kiedy 14-letnia Mika nie zdaje do następnej klasy, rodzice wysyłają córkę do babci, by pomogła jej w pracach na farmie. Dziewczyna jednak bardzo niechętnie i bez entuzjazmu podchodzi do nowego otoczenia i swoich obowiązków. Pewnego dnia, uwagę jej przykuwa dziki ogier w stajni, który uważany za nieposkromionego nie pozwala nikomu zbliżyć się do siebie. Mika postanawia spróbować swojego szczęścia i zakrada się nocą do boksu w stajni...

 

6 kwietnia 2018 (piątek)

DLACZEGO BOIMY SIĘ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

 

ŻYCIE ANIMOWANE

reż. Roger Ross Williams, Francja/USA 2016, 89 min.

"Życie animowane" to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.

 

16 maja 2018 (środa)

KONSUMPCJONIZM. W ŚWIECIE KORPORACJI

 

MCIMPERIUM

reż. John Lee Hancock, USA 2016, 115 min.

Ray Kroc (Michael Keaton) to energiczny biznesman, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?