KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

Viviane chce się rozwieść

wyst.: Ronit Elkabetz, Simon Abkarian, Gabi Amrani

"Viviane chce się rozwieść" to przejmująca opowieść, będąca głosem w sprawie praw kobiet w Izraelu do samostanowienia i niezależności. Bohaterką filmu jest Viviane Amsalem, która próbuje uzyskać rozwód ze swoim mężem Elizeuszem przed jedynym prawnym organem właściwym dla takich spraw w jej ojczyźnie - sądem rabinicznym. Kobieta i jej prawnik muszą zmierzyć się z bezkompromisową postawą Elizeusza, który uparcie odmawia żonie zgody na rozwód, mimo że od lat żyją w separacji. Zbliża się ostateczna rozprawa. Świadkowie zostają wezwani, procedury ciągną się, a Viviane nadal nie jest w stanie odzyskać utraconej godności.

 

 

Serdecznie zapraszamy także na kolejne wydarzenie z cyklu TĘTNO ŻYCIA, tym razem przybliżające ślub
i wesele w kulturze żydowskiej, które odbędzie się 28 czerwca (niedziela) o godz. 19.00 w bożnicy Bajs Nusn przy ul. Jagiellońskiej 12 (wejście od ul. Wąsowiczów).

W programie spotkania: wykład Łukasza Połomskiego przybliżający tematykę ślubów żydowskich, program artystyczny Teatru Nomina Rosae oraz degustacja weselnych słodkości. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale z racji ograniczonego miejsca obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod adresem e-mail: sztetl@nomina.pl.

Organizatorem TĘTNA ŻYCIA jest Fundacja Nomina Rosae z Nowego Sącza