KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

Oskarowa Noc Filmowa

PROGRAM

28 lutego. godz. 21:00

POKÓJ premiera

USA 2015, 118’, dramat

reż. Lenny Abrahamson

wyst.: Brie Larson, Jacob Tremblay, Sean Bridgers…

Pokój to najnowszy film Lenny’ego Abrahamsona, nominowany do 4 Oscarów (scenariusz adaptowany, reżyser, film i aktorka pierwszoplanowa), który zdążył już zdobyć wielką popularność na festiwalach.

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że to nie odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

28 lutego. godz. 23:15

CAROL przedpremiera

Wlk. Brytania, USA 2015, 118’, dramat, romans

reż. Todd Haynes

wyst.: Cate Blanchett, Rooney Mara, Jake Lacy , Kyle Chandler…

Nominowany do Oscarów w 6 kategoriach – w tym za najlepszy scenariusz adaptowany oraz dla pierwszo- i drugoplanowej aktorki – „najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat” (The Guardian).

„Carol” to pełen emocji i wysmakowanych obrazów  melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami. W rolach głównych występuje wyróżniona Oscarem Cate Blanchett („Blue Jasmine”), której partneruje nagrodzona w Cannes za najlepszą rolę żeńską jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia Rooney Mara.

„Carol” jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith w reżyserii Todda Haynesa. Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.

Ten film opowiada o dwóch bardzo różnych kobietach, które zauważają się i podążają w swoją stronę, aż do chwili, kiedy już bardziej nie można się do siebie zbliżyć. Todd Haynes

28 lutego. godz. 23:15

CREED. NARODZINY LEGENDY

USA 2015, 133’, dramat, sportowy

reż.. Ryan Coogler

wyst.: Sylvester Stallone, Michael B. Jordan, Tessa Thompson…

Do Filadelfii przyjeżdża młody Adonis Creed (Michael B. Jordan). Jest synem Apolla, niegdyś zaciekłego rywala i jednocześnie wielkiego przyjaciela Rocky'ego. Młody mężczyzna nigdy nie poznał ojca, ale boks niewątpliwie ma we krwi. Rzuca świetnie zapowiadającą się karierę i ryzykując swoją przyszłość, stawia na realizację marzeń. Nieakceptowany przez środowisko zawodowców, mentora znajduje w Rockym. Mistrz, początkowo niechętny, dostrzega w końcu w Adonisie siłę i determinację ojca. Czy przy wsparciu legendarnego pięściarza i ukochanej kobiety młody Creed zdoła udowodnić swoją wartość? Czy będzie w stanie stworzyć własną legendę?

 

W PRZERWIE MIĘDZY SEANSAMI ZAPRASZAMY NA ENERGETYZUJĄCĄ KAWĘ I POCZĘSTUNEK

 SZCEGÓŁY WKRÓTCE

karnet:

20 zł (2 filmy) – przedsprzedaż, 25 zł (2 filmy) – w dniu imprezy