Drogie Dzieci,
Szanowni Państwo,
czy wiecie, że króliki od korzenia marchewki wolą jeść jej nać? Czyli całkiem na odwrót niż my ludzie. Ale jeżeli chodzi przyjęcia urodzinowe, to lubimy je dokładnie tak samo. I równie mocno się na nie wszyscy cieszymy. Co jednak robić, jeśli nie wszystko idzie zgodnie z planem? Królik Karol boleśnie się o tym przekonał. Tak bardzo marzył o swoich wyjątkowych urodzinach, że kiedy nadeszła ich pora, niespodziewanie wydarzył się zupełnie inny scenariusz. Na szczęście w życiu (nie tylko królików) tak bywa, że czasem z największego bałaganu powstają najlepsze lekcje. A jedna z nich mówi o tym, że choć fajnie jest dostawać prezenty, to dużo radości daje też obdarowywanie nimi kogoś innego. Mała ryjówka Florka przygotowując podarek dla swojej babci Balbiny, poczuła taką właśnie ekscytację.
Czy wiecie, że w związku z ociepleniem naszego klimatu naukowcy zauważyli wzrost roślinności w Himalajach? Pojawia się nawet tam, gdzie do tej pory nigdy jej nie było! Na jednym z takich szczytów wyrósł magiczny kwiat, który może uratować chorą babcię myszki Yuku. Jak wiemy, dla swoich bliskich jesteśmy w stanie góry przenosić. Więc cóż to za wyzwanie dla małej myszki? W dodatku cała wyprawa odbędzie się przy dźwiękach ukulele. A nie od dziś wiadomo, że z dobrą muzyką u boku bywa łatwiej. No chyba że akurat królowi z pewnego zamku ta muzyka nie pasuje zupełnie. Ale to już inna bajka.
To już wiecie na pewno! Co misie lubią najbardziej? Ano to, po co Tata Miś z Małym Misiem wybierają się do Złotej Krainy. Te wspólne chwile podczas wyprawy po miodek są dla nich niezwykle cenne i ważne. Najlepiej też pokazują, że czasem to nie o cel chodzi, tylko o drogę samą w sobie. Bo wtedy można czasem coś cennego zauważyć lub znaleźć. Tak jak Florka czterolistną koniczynę. Mała ryjówka głęboko wierzy, że przyniesie jej ona szczęście. Gdy jednak nie nadchodzi, czuje głębokie rozczarowanie. A ono nie kryje się w żadnej roślince, ani też w miodku słodkim, ono jest ukryte głęboko gdzieś w nas samych. Warto tam czasem zajrzeć.
Niezmiennie do świata bajek wprowadzi dzieci animator kultury. W wyborze filmów pomoże Państwu podział na dwie kategorie wiekowe oraz dodatkowy podział ze względu na czas trwania seansów: „Starszaki” (filmy pełnometrażowe, dłuższe projekcje) i „Młodszaki” (zestawy animacji, krótsze projekcje)
Do zobaczenia na spotkaniu z wiosennym FILMINKIEM!
Natalia Lisowska Andrzej Zarych
Koordynator projektu Dyrektor
Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ
w Nowym Sączu
TERMINY I PROGRAM SPOTKAŃ
MŁODSZAKI
22 marca g. 10:15 zestaw bajek RODZINKA I JA (40’)
24 kwietnia g. 10:15 zestaw bajek KOLOROWA ŁĄKA (40’)
22 maja g. 10:15 zestaw bajek URODZINKI (44’)
STARSZAKI
23 marca g. 10:15 YUKU I MAGICZNY KWIAT (65’)
25 kwietnia g. 10:15 PRZYTUL MNIE. POSZUKIWACZE MIODU (70’)
23 maja g. 10:15 NAJLEPSZE URODZINY KRÓLIKA KAROLA (75’)
MARZEC
Temat: Muzycznym krokiem
MŁODSZAKI
Zestaw bajek RODZINKA I JA
Polska 2014-2017, animacja, 40 min.
Pamiętnik Florki (s. I, odc. 13) STARSZA SIOSTRA
W domu Florki pojawili się nowi lokatorzy – bracia bliźniacy: Ludomir i Lutosław. A tym samym, Florka została starszą siostrą. Rodzice, zapatrzeni w maluchy, nie zwracają uwagi na córkę. Podobnie jak liczni goście, którzy z prezentami przychodzą obejrzeć małe ryjówki. Smutna Florka nadaje swoim braciom nowe imiona: Wrzaskun i Wyjec, a gdy próby zwrócenia na siebie uwagi tylko denerwują rodziców, wybiega z domu i chowa się w dziupli. Później na placu zabaw wraz z koszatniczkami zastanawia się, do czego w ogóle potrzebna jest starsza siostra? Czy tylko do podawania pieluch, smoczków i grzechotek? Humor Florki poprawia dopiero przyjazd babci, która jako jedyna znajduje dla niej czas. Czy z babciną pomocą ryjówka polubi swoją nową rolę?
Hip Hip Hurra (s. II, odc. 10) SKĄD SIĘ BIORĄ BRUNECI O KRĘCONYCH WŁOSACH?
Bohaterowie starają się dociec, dlaczego hipopotam Hip-Hip jako jedyny w rodzinie nie ma kręconych włosów.
Przytul mnie (s. II, odc. 8) KIEDYŚ BĘDĘ
Miś zastanawia się, kim zostać w przyszłości. Dzięki przykładom i pomocy Tatusia Miś zaczyna rozumieć, jaka jest najważniejsza rola w życiu.
SMOK I MUZYKA
To pełna dźwięków opowieść o sile przyjaźni i niezwykłej mocy, jaką ma muzyka. Mała dziewczynka zaprzyjaźnia się ze smokiem mieszkającym w lesie nieopodal królewskiego zamku. Wspólnie muzykują, wygrywając radosne i skoczne melodie. Niestety, taka muzyka nie znajduje uznania u władcy zamku, który preferuje marszowe rytmy. Czy dziewczynce i smokowi uda się dojść do porozumienia z królem?
STARSZAKI
YUKU I MAGICZNY KWIAT
Belgia, Francja 2022, animacja, przygodowy, 65 min.
Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach zamku. Pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Zwierzątko szybko podejmuje decyzję – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! Zanosi się na przygodę pełną wrażeń! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają obce zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Gdy jej babcia otrzyma legendarną roślinę, zazna szczęścia i wiecznej światłości. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki podczas wędrówki okażą się piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała podczas rodzinnych wieczorów spędzonych w zamkowych piwnicach . Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują!
Nagroda Jury Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Jury Zespółu Edukatorów Filmowych edycji stacjonarnej 9. MFF Kino Dzieci.
KWIECIEŃ
Temat: Wiosna, ach to TY!
MŁODSZAKI
Zestaw bajek KOLOROWA ŁĄKA
Polska 2014-2017, animacja, 40 min.
Przytul mnie (s. II, odc. 10) WIOSENNE PORZĄDKI
Pierwszego dnia wiosny misie z radością rozpoczynają wiosenne porządki, jednak w miarę spiętrzania się prac do wykonania postanawiają znaleźć inne rozwiązanie.
Przytul mnie (s. II, odc. 7) POMOCNICY
Podczas codziennego spaceru po lesie Tatuś i Miś odkrywają, jak to dobrze jest pomagać potrzebującym.
Przedszkolaki (odc. 13) BIEDRONECZKI
Piękne róże w ogródku przedszkolnym chorują. Winowajcą okazały się mszyce. Mrówki „hodują” mszyce. Pan Woźny i ogrodnik zarazem przynosi larwy biedronek. Te ochoczo szturmują mrówki i zabierają się za mszyce. Biedronka lubi mszyce, mszyce lubią nasze kwiatki. Larwa biedronki to pożyteczny „stworek”.
HipHip Hurra (s.II, odc. 13) U MIŚKÓW NA URODZINACH
Żona Pana Misia zaprosiła daleką rodzinę na przyjęcie urodzinowe. Pan Miś zatrudnia detektywów, aby zdemaskowali krewnych żony, którzy wcale nie wyglądają jak niedźwiedzie.
Pamiętnik Florki (s. I, odc. 10) CZTEROLISTNA KONICZYNA
Na łące Florka znajduje czterolistną koniczynę. Koszatniczki uświadamiają jej, że to cenne znalezisko powinno przynieść jej szczęście. Gdy ryjówka dowiaduje się, że mama i tata nigdy nie znaleźli czterolistnej koniczyny deklaruje, że kiedy tylko koniczyna przyniesie jej szczęście to ona się nim z rodzicami chętnie podzieli. Mija czas, a Florka czuje się coraz bardziej zawiedziona tym, że jej wspaniałe znalezisko nie obdarowało jej szczęściem. Pewnego dnia koszatniczka Michalina na placu zabaw znajduje monetę. Florka nie potrafi ukryć rozczarowania, że to nie ona ją znalazła. Humor poprawia jej się dopiero wtedy, gdy tata tłumaczy, że szczęście zależy od nas samych, a nie od małej zielonej rośliny.
STARSZAKI
PRZYTUL MNIE. POSZUKIWACZE MIODU
Polska, Chiny 2022, animacja, familijny, 70 min.
Gdzie się podział cały miód?! Mały Miś marzy o słodkim urodzinowym torcie, jednak zapasy ulubionego przysmaku przepadły. Wspólnie z Tatą Misiem wyruszają do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta. Na rozbrykanego Misia i ostrożnego Tatę czeka wielka przygoda!
Ulewa zniszczyła wszystkie słoiki pysznego miodku. Nic nie uchowało się także w pszczelich kryjówkach. Mały Miś pragnie wyruszyć do Złotej Krainy w poszukiwaniu niezastąpionego składnika urodzinowego tortu. Niezawodnym kompanem wycieczki okaże się Tata Miś, który początkowo niechętnie zgadza się na wspólną wyprawę przez las. Czy podczas niezwykłej przygody Mały Miś zdoła wykazać się odwagą i samodzielnością? Podróż w nieznane to przecież wielka frajda! Wszystko, żeby uratować urodzinowy tort. Przytul mnie. Poszukiwacze miodu to pierwsza od lat polska animacja dla całej rodziny. Film oparty na bestsellerowej książce Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak to kontynuacja hitowego serialu dla najmłodszy
MAJ
Temat: Przyjęcie u przyjaciela
MŁODSZAKI
Zestaw bajek URODZINKI
Polska 2013-2017, animacja, 40 min.
Pamiętnik Florki (s.III odc. 5) PREZENT
Na urodziny ukochanej babci Balbiny Florka postanawia samodzielnie zrobić podarunek. Wkłada w niego wiele serca i wysiłku, doświadczając po drodze sinusoidy uczuć – ekscytacji („Mam świetny pomysł na prezent!”), niepewności („Czy babci się spodoba?”) i radosnego podniecenia („Otwórz babciu, otwórz!”). Nagrodą za włożony trud jest nie tylko zachwyt babci, ale niespodziewane odkrycie, że radość z obdarowywania kogoś może być taka sama, jak z prezentu, który się samemu otrzymuje.
Hip Hip Hurra (s. I, odc. 4) TAJEMNICZE ZNIKNIĘCIE GĄSIENICY
Rozhisteryzowany Żuraw prosi detektywa hipopotama o pomoc w odnalezieniu swojej najlepszej przyjaciółki gąsienicy, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach.
Przytul mnie (s. III, odc. 4) TAJEMNICA
Miś pracuje w tajemnicy nad prezentem-niespodzianką dla Tatusia. Widząc dziwne zachowanie Misia Tatuś za wszelką cenę chce odkryć, co tak bardzo ukrywa przed nim synek
Przytul mnie (s. I, odc. 1) TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ
W dniu swoich urodzin Miś niecierpliwie czeka na wymarzony prezent, nie spodziewa się jednak, że Tatuś przygotował dla niego zupełnie inną niespodziankę.
Przedszkolaki (odc. 31) NOWY KOLEGA
W przedszkolu jest nowy kolega, starszy. Przychodzi na jeden dzień. Dziewczynkom bardzo się podoba nowy kolega. Szykują dla niego prezenty i zachowują się nieswojo. Jest dużo emocji Krzyś – nowy kolega dostaje od przedszkolaków prezent.
STARSZAKI
NAJLEPSZE URODZINY KRÓLIKA KAROLA
Niemcy, Niderlandy, Szwecja 2021, animacja, familijny, przygodowy, 75 min.
Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem? Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego psa przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!
BILETY
Małe grupki uczestników projektu będą łączone z innymi.
Koszt uczestnictwa w jednym seansie wynosi 12 zł/os.
Udział grup w Akademii Przedszkolaka FILMINEK prosimy zgłosić do 3 marca 2022 roku. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub e-mailowa.
O uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.
Liczba miejsc ograniczona.
INFORMACJA DLA KARNETOWYCH UCZESTNIKÓW
Serdecznie zapraszamy wychowawców do przygotowania wraz z przedszkolakami przestrzennych prac plastycznych pt. KARTKA URODZINOWA DLA FILMINKA. Możliwość wykonania dowolną techniką plastyczną
z dowolnych materiałów realizacyjnych (kartony, styropian, plastelina, bibuła i inne). Prace grupowe. Kładziemy szczególny nacisk na twórczy wkład dzieci. Termin złożenia prac upływa 25 kwietnia 2023 roku. Do prac prosimy
o dołączenie informacji: nazwa przedszkola, grupy, nazwisko opiekuna lub opiekunów. Tradycyjnie po seansach w maju odbędą się uroczyste wernisaże prac połączone z poczęstunkiem.
UWAGA!
Do seansów w marcu i kwietniu należy doliczyć dodatkowe 15 – 20 minut, które przeznaczone jest na wprowadzenie najmłodszych widzów w tematykę prezentowanych tytułów. Majowe spotkania są dłuższe o około 40 minut ze względu na PRZYJĘCIE URODZINOWE U FILMINKA, które odbędzie się po seansie filmowym.
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Biuro kina SOKÓŁ, tel. 18 448 26 50
e-mail: n.lisowska@mcksokol.pl
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Z uwagi na fakt, że zaistnienie takiego przedsięwzięcia jak Akademia Przedszkolaka FILMINEK wymaga współpracy trzech grup: organizatorów, dystrybutorów, uczestników dokładamy wszelkich starań, aby organizacja naszych spotkań przebiegała bez niespodzianek. Zastrzegamy sobie jednak prawo do zmian, jeśli chodzi o terminy spotkań i tytuły filmów w tych wypadkach, kiedy wynikają one z przyczyn od nas niezależnych.
KLAUZULA INFORMACYJNA OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „RODO”) i ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018. 1000), Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, przedstawia podstawowe informacje dotyczące przetwarzania pozyskanych danych osobowych.
Administratorem danych osobowych jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu z siedzibą w Nowym Sączu, z którym można się skontaktować w następujący sposób:
adres: 33-300 Nowy Sącz, ul Długosza 3
adres e-mail kontakt@mcksokol.pl
telefon: 18 4482 610
We wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych można się skontaktować, poprzez adres
e-mail: iod@mcksokol.pl lub pisemnie na w/w adres głównej siedziby.
Administrator przetwarza dane w celu realizacji swoich statutowych zadań.
Dane osobowe będą przetwarzane i przechowywane przez okres niezbędny do realizacji wskazanych celów, zgodnie z kryteriami określonymi w przepisach prawa.
ADMINISTRATOR INFORMUJE, ŻE ZAINTERESOWANEMU PRZYSŁUGUJĄ NASTĘPUJĄCE PRAWA:
1) dostępu do treści swoich danych osobowych (art. 15 RODO),
2) sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych (art. 16 RODO),
3) usunięcia danych przetwarzanych bezpodstawnie i bezprawnie (prawo do bycia zapomnianym - w art. 17 RODO),
4) ograniczenia przetwarzania danych (tzn. wstrzymanie operacji na danych lub nieusuwanie danych – stosownie do złożonego wniosku - art. 18 RODO);
5) prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach wskazanych w art. 21 RODO, co oznacza, iż niezależnie od praw wymienionych w niniejszym dokumencie mogą Państwo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania danych osobowych, jeśli podstawą wykorzystania danych jest nasz prawnie uzasadniony interes lub interes publiczny. W takiej sytuacji, po rozpatrzeniu Państwa wniosku nie będziemy już mogli przetwarzać Państwa danych osobowych objętych sprzeciwem, chyba że wykażemy istnienie ważnych prawnie uzasadnionych podstaw do przetwarzania, nadrzędnych wobec interesów, praw i wolności osoby, której dane dotyczą, lub podstaw do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
6) prawo do przenoszenia danych przetwarzanych w sposób zautomatyzowany na zasadach określonych w art. 20 RODO, co oznacza iż mają Państwo prawo żądać, by Państwa dane osobowe zostały przesłane przez nas bezpośrednio innemu administratorowi, o ile jest to technicznie możliwe.
7) prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) lub art. 9 ust. 2 lit. a) RODO,
8) prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – o ile uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych odbywa się z naruszeniem RODO do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
GROMADZENIE DANYCH:
I. Wszelkie dane osobowe zbierane przez strony i aplikacje internetowe zamieszczone na serwerach Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ są gromadzone na dwa sposoby:
1. Informacje podawane dobrowolnie przez użytkowników w celu subskrypcji newslettera, korzystania z formularzy kontaktowych, wypełnienia formularzy rejestracyjnych w celu zapisu na wydarzenie, a także w celu tworzenia kont użytkowników na stronach i aplikacjach internetowych.
2. Informacje uzyskiwane automatycznie podczas korzystania przez użytkowników z naszych stron i aplikacji internetowych, tj.:
Informacje w dziennikach serwerów - nasze serwery automatycznie zapisują takie dane, jak żądanie strony wysyłane przez użytkownika, datę i godzinę żądania, dane urządzenia (np. model sprzętu), typ przeglądarki, język przeglądarki, typ systemu operacyjnego, adres IP oraz tzw. pliki cookies.
Adres IP - każdy komputer podłączony do Internetu ma przypisany niepowtarzalny numer, czyli adres IP. Na jego podstawie można np. zidentyfikować kraj, z którego dany użytkownik łączy się z siecią.
Pliki cookies (tzw. ciasteczka) - niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwis internetowy, który odwiedza internauta, do urządzenia internauty (komputer, tablet, smartfon itp.).
INFORMACJE O ZBIERANYCH DANYCH OSOBOWYCH:
Dane osobowe zbierane przez strony i aplikacje internetowe zamieszczone na serwerach Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ przeznaczone są wyłącznie na użytek Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ (do celów administracyjnych i statystycznych) lub służą do zapewnienia określonych usług naszym odbiorcom (użytkownikom).
Dane osobowe, podane przez użytkownika na stronach lub aplikacjach internetowych zamieszczonych na serwerach Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, będą przetwarzane wyłącznie w celu, do którego są zbierane. Podanie danych ma charakter dobrowolny, jednak niezbędny do realizacji celu, w jakim są one zbierane. Niepodanie danych osobowych jest równoznaczne z brakiem możliwości korzystania z danego narzędzia, aplikacji internetowej, bądź usługi.
Dane osobowe użytkownika mogą zostać ujawnione innym podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane te nie będą jednak udostępniane innym instytucjom, organizacjom, osobom trzecim i nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również profilowane.
BEZPIECZEŃSTWO:
Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ dokłada wszelkich starań, aby chronić strony i aplikacje internetowe zamieszczone na serwerach Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich. Strony i aplikacje internetowe zawierają odnośniki do innych stron internetowych.
Zdajemy sobie sprawę, że ponosimy odpowiedzialność za ochronę danych powierzonych nam przez użytkowników. Kwestie bezpieczeństwa traktujemy niezwykle poważnie. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby chronić nasze strony i aplikacje internetowe przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich oraz kontrolujemy nasze metody gromadzenia, przechowywania i przetwarzania informacji. Stosujemy urządzenia i systemy zabezpieczające dane przetwarzane na serwerach oraz fizyczne środki bezpieczeństwa.
Poruszanie się bez użycia myszki
Stronę www.kino-sokol.pl można przeglądać bez użycia myszki, przy użyciu klawiatury. Witryna oparta jest o strukturę nagłówków, która umożliwia szybkie poruszanie się po niej przy użyciu klawisza TAB. Filtry, kalendarz i inne funkcjonalności zbudowane są zgodnie ze standardami i są dostępne przy użyciu klawiatury.
Powiększanie strony
Przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększenie serwisu.
Poniżej informacje jak w łatwy sposób powiększyć lub pomniejszyć treść.
Powiększanie strony w przeglądarkach jest możliwe na dwa sposoby:
Pomniejszanie strony w przeglądarkach jest możliwe na dwa sposoby:
Domyślny rozmiar strony w przeglądarkach, jego ustawienie jest możliwe na dwa sposoby:
KINO SOKÓŁ
ul. Długosza 3
33-300 Nowy Sącz
Tłumacz języka migowego online
Kontakt dla osób z niepełnosprawnościami słuchu poprzez SMS:
tel.: +48 600 439 299
Nagranie, na sekretarce telefonicznej, aktualnego repertuaru kina oraz informacja o rezerwacji seansów grupowych:
tel.:+48 18 448 26 00
Diana Kamykowska-Gacek
tel.: +48 18 448 26 32
e-mail: d.kamykowska@mcksokol.pl
Dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi organizujemy seanse na zamówienie. Współpracujemy z Warsztatami Terapii Zajęciowych i organizacjami wspierającymi osoby z niepełnosprawnościami.
Dla osób ze spektrum autyzmu organizujemy seanse z dopasowywanym natężeniem oświetlenia i głośnością filmu.
Dla osób niewidomych i słabowidzących staramy się prezentować filmy z audiodeskrypcją. Współpracujemy z Fundacją POMAGAM NIEWIDOMYM oraz Polskim Związkiem Niewidomych.
Razem wybieramy repertuar na comiesięczny seans.
Do odbioru audiodeskrypcji udostępniamy bezpłatnie słuchawki.
Możliwe jest dopięcie własnych słuchawek.
Osoby z aparatem słuchowym mogą skorzystać z pętli indukcyjnych.
Pętle umożliwiają lepszy odbiór dźwięku.
Znajdują się w kasie Kina, na parterze w sali widowiskowo-kinowej im. Lucjana Lipińskiego oraz w rzędach od 3 do 6 w sali kinowej im. Piotra Kosińskiego.
Dla osób poruszających się na wózkach są wyznaczone miejsca w salach kinowych.
Przy sprzedaży internetowej, na planie sali kinowej, miejsca dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oznaczone są piktogramem
Informacje o udogodnieniach znajdują się przy tytule filmu w REPERTUARZE.
Repertuar jest na stronie Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz na drukowanych ulotkach i afiszach repertuarowych. Ulotki dostępne są w kasie biletowej MCK SOKÓŁ.
Ulgowe bilety na wszystkie seanse kinowe oferujemy w każdy poniedziałek.
Nie pobieramy dodatkowych opłat za okulary 3D.
Bilety ulgowe przysługują, na podstawie ważnej legitymacji - stosowych dokumentów:
• osobom z niepełnosprawnościami,
• opiekunom osób z niepełnosprawnościami,
• dzieciom, młodzieży uczącej się, studentom,
• emerytom, rencistom,
• posiadaczom Karty Dużej Rodziny oraz Nowosądeckiej Karty Rodziny (karta + dowód osobisty, karta dziecka + legitymacja),
• aktywnym Honorowym Dawcom Krwi,
• działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym z powodów politycznych (tylko na wydarzenia artystyczne).
Bilety darmowe przysługują, na podstawie stosownych dokumentów:
• przewodnikom osoby z pierwszą grupą inwalidzką,
• opiekunom dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.
MCK SOKÓŁ mieści się w centrum miasta przy ul. Długosza 3. Dysponujemy parkingiem bez barier architektonicznych z oznakowanym miejscem parkingowym dla osób z niepełnosprawnościami.
Parking i wejście do budynku znajdują się od ul. Kościuszki. Możesz w łatwy sposób dojechać tu komunikacją miejską (przystanki: Długosza-Planty, Konarskiego i Kościuszki).
Wejście do budynku – proponujemy dwa rozwiązania.
5 schodów. Przy tym wejściu, po lewej stronie, znajduje się plansza dotykowa z planem przestrzennym parteru.
Skorzystanie z podjazdu z poręczami, prowadzącego do drzwi. Tu znajduje się dzwonek sygnalizujący obsłudze w recepcji ewentualną pomoc osobom poruszającym się na wózku, opiekunom z dzieckiem w wózku oraz wszystkim osobom o indywidualnych potrzebach.
Kasa znajduje się na poziomie wejścia do budynku. Dysponujemy dwoma ladami/oknami obsługi o różnych wysokościach w zależności od potrzeb klienta.
Każda kondygnacja budynku w części usługowej udostępniona jest osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi. Winda osobowa ma wyjścia z dwóch stron. Każdy poziom zapowiadany jest przez lektora, a przyciski sterujące pracą windy mają wypukłą strukturę oraz zapisane są alfabetem Braille’a.
Poziom -1: sala kominkowa, sala im. Zofii Rysiówny, toalety, toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.
Poziom 0: sala im. Danuty Szaflarskiej
Poziom 1: wyjście z budynku, kasa, sala kinowa im. Piotra Kosińskiego, sala widowiskowo-kinowa im. Lucjana Lipińskiego, toaleta dla osób ze szczególnymi potrzebami
Poziom 2: kawiarnia Klub Sztuki, toaleta dla osób z niepełnosprawnościami
Poziom 3: sala im. Romana Sichrawy
Poziom 4: sala edukacyjna, balkon sali im. Romana Sichrawy, toaleta dla osób z niepełnosprawnościami
Poziom 5: sala im. Bolesława Barbackiego, toalety
Miejsca na wózki inwalidzkie wyznaczone są w salach kinowych, koncertowych, konferencyjnych i szkoleniowych.
Tablice tyflograficzne z rozmieszczeniem przestrzennym układu sali znajdują się przy wejściach do sali widowiskowo-kinowej im. Lucjana Lipińskiego.
Psy asystujące są mile widziane, zapewniamy miskę z wodą – dostępna jest w kasie biletowej.
Toalety dla osób z różnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami ruchowymi, użytkownik zamyka samodzielnie od wewnątrz.
Mają one zamontowane duże lustra oraz dzwonki do przyzywowej sygnalizacji dźwiękowo-wizualnej.
Znajdują się:
• na poziomie -1. przy sali kinowej, w tej toalecie jest przewijak/leżanka;
• na poziomie 1. /wejście do budynku/, w korytarzu za kasą biletową po lewej stronie; w toalecie jest przewijak;
• na poziomie 2. obok kawiarni Klub Sztuki;
• na poziomie 4. obok sali edukacyjnej.
Toalety wyposażone są w system przywoławczy dźwiękowo-wizualny.
Wszystkie pomieszczenia - Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu ul. Długosza 3 oraz Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu ul. Kościuszki 34 - tworzą organizacyjnie i technicznie jeden wzajemnie uzupełniający się obiekt.
Wyposażone są w system sygnalizacji pożaru z monitoringiem całodobowym, podpiętym do Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.
Czujki alarmowe po wykryciu zadymienia uruchamiają sygnał dźwiękowy i świetlny.
Sygnalizatory akustyczne są słyszalne w każdej części obiektu, a sygnalizatory optyczne dodatkowo zamontowane są w toaletach dla osób niepełnosprawnościami.
Ewakuacją do momentu przybycia Straży Pożarnej dowodzi kierownik techniczny obiektu lub jego zastępca.
Jeżeli kierownik techniczny lub zastępca kierownika są nieobecni, to opuszczeniem budynku kierują:
• ewakuacją osób korzystających z sal kinowych - odpowiedzialny w danym dniu i na danej zmianie opiekun sali – bileter;
• ewakuacją osób korzystających z sal wystawowych - odpowiedzialny w danym dniu i na danej zmianie opiekun ekspozycji;
• ewakuacją osób korzystających z pozostałych pomieszczeń - sal w obiekcie – osoba odpowiedzialna za organizację zajęć, obecna w danym dniu i czasie np. koordynator wydarzenia, instruktor, trener;
• ewakuacją osób korzystających z kawiarni Klub Sztuki - obsługa kawiarni.
Ewakuowane w pierwszej kolejności są dzieci oraz osoby o ograniczonej zdolności poruszania się (z różnych względów).
Osoby odpowiedzialne za ich ewakuację w pierwszej kolejności:
• wyznaczają i zobowiązują osoby sprawne z najbliższego otoczenia do udzielenia potrzebującym pomocy (w miarę ich możliwości),
• wskazują drogi ewakuacyjne i lokalizację sprzętu ewakuacyjnego.
W celu zapewnienia właściwej widzialności umożliwiającej ewakuację klatki ewakuacyjne są oddymiane za pomocą klap i nawietrzania mechanicznego. Drogi ewakuacyjne wyposażono w awaryjne oświetlenie oraz fluorescencyjne znaki kierunkowe, aby jednoznacznie wskazywały drogę ewakuacji do bezpiecznego miejsca.
Przy silnym zadymieniu dróg ewakuacyjnych należy poruszać się w pozycji pochylonej. W dolnych partiach pomieszczeń panować będzie mniejsze zadymienie. Poruszać trzeba się wzdłuż ścian, by nie stracić orientacji, co do kierunku ruchu.
Długość drogi ewakuacyjnej, z poszczególnym pomieszczeń obiektu do klatek ewakuacyjnych i do wyjścia na zewnątrz obiektu, nie przekracza 20m.
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
TREŚCI NIEDOSTĘPNE
OBSŁUGA ZA POMOCĄ KLAWIATURY
STRUKTURA NAGŁÓWKÓW
SKANY DOKUMENTÓW
TEKSTY LINKÓW
OTWIERANIE W NOWYM OKNIE
ETYKIETY W POLACH EDYCJI
OBSŁUGA FORMULARZA
KOMUNIKATY O STANIE
TEKSTY ALTERNATYWNE DLA OBRAZKÓW
OBSŁUGA SLAJDERA
KONTRAST DLA TEKSTU
DOKUMENTY PDF
PRZYGOTOWANIE DEKLARACJI W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
SKARGI I ODWOŁANIA
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Deklaracja dostępności architektonicznej Kina SOKÓŁ i Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ znajduje się tutaj.