KARTA DUŻEJ RODZINY SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYULGOWE PONIEDZIAŁKI SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYKINO Z RODZINĄ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁYOFERTA DLA FIRM SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
 

Szkoła Podstawowa IV-VI

7 listopada 2017 (wtorek)

RYWALIZACJA CZY WSPÓŁPRACA? JAK BUDOWAĆ RELACJE W GRUPIE RÓWIEŚNICZEJ?

 

WOJNA NA DESKI

reż. Margien Rogaar. Holandia 2014, 87 min.

W wakacyjnym klubie jak co roku odbywają się zawody na zbudowanie najwyższej wieży z drewnianych ścinek i resztówek. Po raz pierwszy Ziggy i Bas, 12-letni najlepsi przyjaciele, stają przeciwko sobie. Inne gimnazja, inne oczekiwania rodziców, dwie wieże i jedna dziewczyna – to wszystko nieuchronnie zmierza ku wojnie. Zaczyna się rozgrywka. Z początku Bas zaczyna twardo, ale szybko zaczyna mieć wątpliwości. W międzyczasie łagodny Ziggy stopniowo twardnieje i wygrana zaczyna być nagle ważniejsza niż wszystko… Czy są w stanie uratować swoją przyjaźń?

 

1 grudnia 2017 (piątek)

CO JEST WAŻNE W ŚWIĘTA?

 

MAGICZNE ŚWIĘTA

reż. Thale Persen, Norwegia 2015, 93 min.

Kilka lat wcześniej Mira i Kevin odkryli tajemnicze miejsce - magiczną dolinę, zamieszkałą przez złych czarnoksiężników i dobrych rycerzy w lśniących zbrojach. Niestety jaskinia, która do niej prowadziła zawaliła się. Od tamtej pory rodzeństwo nie nawiązało kontaktu ze światem po drugiej stronie góry… Święta Bożego Narodzenia. Mira stara się je jak najlepiej przygotować, co nie jest łatwe, gdy rodziny nie stać nawet na ozdoby choinkowe. Kevin cały czas spędza na marzeniach o Dolinie Rycerzy i królowej Eiril. Pewnego dnia Mira zostaje znaleziona w lesie. Jest zamarznięta i nieświadoma. Trafia do miejscowego szpitala. Okazuje się, że tunel prowadzący do magicznej doliny jest otwarty. Mira i Kevin postanawiają odwiedzić jej mieszkańców i rozwikłać zagadkę swojego zaginięcia. Dużo się tam zmieniło - zły czarodziej Snerk przejął rządy, ale utrzyma je tylko wtedy, gdy unicestwi królową Eiril. Mira i Kevin postanawiają temu zapobiec.

 

9 marca 2018 (piątek)

„M” JAK MOTYWACJA. CO NAS MOTYWUJE DO DZIAŁANIA?

 

KOD „M"

reż. Dennis Bots, Holandia 2015, 98 min.

Uparta i ambitna Isabel wyrusza na poszukiwania legendarnego miecza D'Artagnana. W wyprawie towarzyszą jej kuzyn i przyjaciel. Jedyną wskazówką jest tajny kod, który ma doprowadzić do skarbu. Rozszyfrowanie go nie jest jednak proste. Okazuje się też, że nie są jedynymi śmiałkami, którzy chcą odnaleźć cenny miecz. Wyprawa dostarczy nie tylko przygód, ale również pozwoli się przekonać, ile warci są prawdziwi przyjaciele.

 

12 kwietnia 2018 (czwartek)

O SZTUCE WYRAŻANIA EMOCJI

 

ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

reż. John Kent Harrison, Kanada 2016, 90 min.

Jedenastoletnia Anna Shirley mieszka w sierocińcu w Hopetown. Pewnego dnia los się do niej uśmiecha. Dziewczynka zostaje wysłana na Wyspę Księcia Edwarda. Jej nowymi opiekunami mają zostać Maryla i Mateusz Cuthbertowie. Szkopuł jednak w tym, że starzejące się rodzeństwo chciało adoptować chłopca, który pomógłby im na farmie. Rezolutna Ania szybko jednak zdobywa ich serca. Jej najlepszą przyjaciółką staje się Diana Barry, a szkolnym rywalem - Gilbert Blythe. Wielokrotnie przenoszona na ekran historia obdarzonej bujną wyobraźnią, rudowłosej dziewczynki bawi i wzrusza do łez. Niesie też ze sobą inspirujące przesłanie o znaczeniu przyjaźni, potrzebie akceptacji i miłości, potędze wyobraźni oraz sile marzeń. Kanadyjska produkcja zachowuje wszystkie walory oryginału, zachwyca ciepłem i doskonale oddanymi charakterami.

 

8 maja 2018 (wtorek)

KIM JESTEM? DLACZEGO WAŻNE SĄ MOJE KORZENIE?

 

ZIGZAG KID

reż. Vincent Bal, Belgia/Francja/Hiszpania/Holandia/Wielka Brytania 2012, 95 min.

Nono wychowuje się z ojcem i jego partnerką Gaby. Mamy nigdy nie znał. Jego tata jest detektywem i od zawsze trenuje Nona w tym fachu. Na dwa dni przed 13 urodzinami, czyli bar micwą, symbolicznym wejściem w dorosłość, Nono dostaje specjalną misję. Czeka go rozwiązanie ciągu zagadek, a historia jego mamy okazuje się bardziej zagmatwana, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Bardzo ważne w tym filmie przygodowym jest rozbudowane tło psychologiczne. Za pomocą historii pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji opowiada on o problemie tożsamości, szukaniu swoich korzeni i potrzebie poznania przeszłości.

 

6 czerwca 2018 (środa)

JAK ROZWIĄZYWAĆ KONFLIKTY?

 

TARAPATY

reż. Maria Karwowska, Polska 2017, 90 min.

Przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania - nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.